Web Tasarım

WEB TASARIM

Çevrimiçi dünyada geçirilen sürenin artmasıyla, şirketler için hedef kitleye ulaşmanın en etkili yöntemi de çevrimiçi iletişim halini aldı. Pazarlamanın birincil kuralı, hedef kitle neredeyse iletişimin de oraya yönlendirilmesi olduğuna göre, özgün bir web tasarım, şirketler için artık hayati önem taşıyor. Etkin bir çevrimiçi iletişim ise ancak etkili bir web sitesiyle mümkün.

Bir web sitesini, bir markanın çevrimiçi dünyaya dönük yüzü veya bir mağazanın sanal dünyadaki vitrini olarak düşünebiliriz. Ürünlerin ve hizmetlerin etkin bir şekilde pazarlanabilmesinin en etkili yolu kusursuz bir vitrin sunumu olduğuna göre, bir şirketin veya markanın web sitesinin de kusursuz olarak tasarlanması gerekiyor. Üstelik akıllı telefonların hızla yaygınlaşmasıyla, internete girişlerin geleneksel bilgisayarlardan ziyade daha çok mobil cihazlarla yapılıyor olduğu gerçeği söz konusuyken, geleneksel web tasarımı internette görünür ve bilinir olmak için yeterli olmayacaktır. Hedef kitleyle sağlıklı bir çevrimiçi iletişim için web sitelerinin mobil uyumlu olarak da tasarlanması büyük önem teşkil ediyor.

Son yıllarda geleneksel medya araçlarının yerini internetin aldığı ve bu sürecin hızla tüm geleneksel medya araçlarının tasfiyesine doğru ilerlediği bilinen bir gerçek. Dolayısıyla sıradan bir web tasarımı, internetten beklenen faydayı vermekten çok uzak. Web sitesinin, arama motoru optimizasyonuna ve sosyal medya ve benzeri platformlarla entegre bir iletişime uyumlu şekilde tasarlanması gerekiyor. Böylesi bir tasarım için de kapsamlı bir tecrübe ve uzmanlık, olmazsa olmaz bir gereklilik.